ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΣΗΝΗ ‘’ Το Κρέμασμα της Γριάς Συκούς ‘’ ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΓΥΡΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ - ΠΥΛΟ - ΜΕΘΩΝΗ
Το εισιτήριο του πούλμαν
το ξενοδοχείο ‘’ PHARAE PALACE ‘’ 4**** στην παραλία της ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ σε δίκλινα δωμάτια
τα 2 πρωινά σε μπουφέ
τα 2 Δείπνα σε μπουφέ
Αρχηγό-Συνοδό
Το τέλος ανθεκτικότητας στην κλιματική κρίση (άρθρο30 – v.5073/2023) για το ξενοδοχείο
Ασφαλιστική Κάλυψη Αστικής Ευθύνης Ταξιδιωτικών Πρακτόρων(Tour Operator)
Φ.Π.Α.
7:30 π.μ. αναχώρηση από ΠΕΙΡΑΙΑ και 7:45π.μ. από ΟΜΟΝΟΙΑ για ΣΥΡΑΓΓΑ ΑΡΤΕΜΗΣΙΟΥ στάση. Εν συνεχεία για ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ – ΙΣΑΡΗ – ΒΑΣΤΑ και φτάνουμε στο εκκλησάκι της ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΑΣ όπου από την στέγη του προβάλλουν 17 δέντρα και από τα θεμέλια του αναβλύζει νερό, επίσκεψη, παραμονή, γεύμα στην περιοχή. Συνεχίζουμε για ΚΑΛΑΜΑΤΑ, επίσκεψη στην εκκλησία της Υπαπαντής. Κατόπιν για το ξενοδοχείο, τακτοποίηση. Δείπνο. Διανυκτέρευση.
Μετά το πρωινό αναχώρηση για τον γύρο της ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ. Θα περάσουμε το ΠΕΤΑΛΙΔΙ, την παραθαλάσσια γραφική ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ και θα καταλήξουμε στην ΜΕΘΩΝΗ στάση και επίσκεψη στο επιβλητικό ενετικό παραθαλάσσιο κάστρο της. Κατόπιν για ΠΥΛΟ, παραμονή, γεύμα. Επιστροφή στην πόλη της ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ για να παρακολουθήσουμε τις Αποκριάτικες εκδηλώσεις στην κεντρική πλατεία της που οργανώνει ο Δήμος. Δείπνο. Διανυκτέρευση.
Μετά το πρωινό αναχώρηση για την ΜΕΣΣΗΝΗ για να παρακολουθήσουμε τις Αποκριάτικες εκδηλώσεις με αρχή την αναβίωση ενός εθίμου, την δίκη και τον απαγχονισμό της γριάς Σηκούς από τον Ιμπραήμ Πασά στην Κρεμάλα.(Κατά την διάρκεια των εκδηλώσεων θα προσφέρεται παραδοσιακή φασολάδα από τον Σύλλογο Γυναικών Μεσσήνης). Επιστροφή στην παραλία της ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ παραμονή, γεύμα (κούλουμα). ΣΠΑΘΟΒΟΥΝΙ στάση. ΟΜΟΝΟΙΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ.
Αναχώρηση | Ξενοδοχείο | Διατροφή | Τιμή | Φόροι | Τελική Τιμή | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
16/03 | PHARAE PALACE ‘’ 4* | με ημιδιατροφή | € 190 | €0 | €190 | ΚΡΑΤΗΣΕ ΘΕΣΗ ΓΙΑ 48 ΩΡΕΣ ΔΩΡΕΑΝ |